Zakończyliśmy prace w budynku ŁÓDŹ.WORK – dawnej fabryce Teodora Meyerhoffa

Łódź doskonale jest znana z dokonanej w mieście rewolucji przemysłowej. Dość powiedzieć, że w niecałe 100 lat, między XIX a XX wiekiem, populacja miasta dzięki rozwojowi przemysłu zwłaszcza włókienniczego wzrosła o około… 180.000%.

Jednym z bardziej znaczących miejsc na mapie przemysłowej Łodzi była fabryka Teodora Meyerhoffa przy ul. Juliusza (obecnie Dowborczyków), w której działał jeden z największych zakładów włókienniczych, a później przez wiele lat funkcjonowały tu Zakłady Graficzne.

W 2018 roku rozpoczęto rewitalizację budynku, którą ukończono 2 lata później. Tym samym w centrum Łodzi pojawił się wielofunkcyjny kompleks biurowy – ŁÓDŹ.WORK.

Firma ZŁOTE RĘCE miała przyjemność wykonać prace typu fit-out na powierzchni ponad 1600 m2 dla dwóch Najemców – PKP Energetyka oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Powierzchnia znajdowała się w stanie shell&core, zatem naszym zadaniem było doprowadzenie wszelkich instalacji – elektrycznej, teletechnicznej, HVAC, wodno-kanalizacyjnej, SSP a także systemu BMS.

Bardzo ważnym punktem aranżacji wnętrza było wydzielenie osobnych pomieszczeń ściankami działowymi z pierwotnie zastanego openspace’u.

Na powierzchni w wielu pomieszczeniach widać łódzki, industrialny klimat – zachowaliśmy oryginalne, ceglane ściany. Jest to znak rozpoznawczy budynku, który już w recepcji wita nas tym stylem.

Podłogi wykończyliśmy wedle przeznaczenia. W workspace’ach dominują wykładziny dywanowe, w łazienkach płytki podłogowe, w serwerowni podłoga antystatyczna, a w kuchniach i korytarzu podłogi winylowe. Kuchnia oraz łazienka zostały w pełni wykończone i wyposażone, odpowiednio: w sprzęt AGD w zabudowie oraz armaturę i ceramikę sanitarną.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z Inwestycji.

ZŁOTE RĘCE. Budujemy wnętrza.

wróć

dalej