Co to jest "design & build"?
W systemie “build” na Inwestorze leży więcej obowiązków, niż w systemie “design & build”, w którym przerzucane są na Wykonawcę

Inwestycje idą z duchem czasu – modernizacjom podlegają nie tylko powierzchnie, lecz także sposoby planowania realizacji. Dlatego też firmy niejednokrotnie decydują się powierzyć Wykonawcy misję „zaprojektuj i wybuduj”. Co to oznacza?

Zaprojektuj i wybuduj, czy też design & build to idealne rozwiązanie dla Inwestora, który asygnuje znakomitą większość działań Wykonawcy. To właśnie na jego barkach spoczywa kwestia projektu architektonicznego, pozwolenia na budowę oraz tego, co najistotniejsze, czyli realizacji prac w przeciwieństwie do tradycyjnego systemu „buduj”, gdzie koncepcja aranżacji powierzchni leży w gestii Inwestora.

Jakie są główne zalety systemu „zaprojektuj i wybuduj”?

  • Krótszy czas realizacji inwestycji poprzez płynne przechodzenie do kolejnych etapów;
  • Przeprowadzenie inwestycji w sposób efektywny oraz jakościowy pod względem logistycznym;
  • Zminimalizowanie zaangażowania inwestora poprzez przeniesienie obowiązków na Wykonawcę.

Tym samym Generalny Wykonawca podejmując się realizacji Inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” przyjmuje na siebie większą odpowiedzialność, ale jednocześnie otrzymuje dużą swobodę działania zapewniając  płynność prac i optymalizację kosztów budowy.

Firma ZŁOTE RĘCE jako Generalny Wykonawca świadczy usługi „zaprojektuj i wybuduj” w ramach inwestycji komercyjnych, przemysłowych, deweloperskich czy dla instytucji użyteczności publicznej. W naszym bogatym portfolio znajdują się również projekty „design & build”, jak m.in. trójetapowa realizacja powierzchni biurowych Barry Callebaut.

Jesteś zainteresowany systemem „zaprojektuj i wybuduj”? Zapraszamy do współpracy!

530 380 700; biuro@zloterece.pl